O nas

POWRÓT DO ZIÓŁ

                                    My podajemy to, co w przyrodzie najcenniejsze.
Alopatia czy fitoterapia, leki syntetyczne czy ziołowe ? Jak w każdej sprawie, tak i leczeniu, najlepszy jest złoty środek. Jedna i druga gałąź medycyny ma dobre i złe strony. Choroby zakaźne, ostre stany zapalne, zawały serca, gwałtowne krwotoki wymagają metod znanych medycynie konwencjonalnej i użycia leków syntetycznych: antybiotyków, sterydów etc. W tych przypadkach zioła są bezsilne a co najmniej za słabe. Natomiast w chorobach przewlekłych np. przewodu pokarmowego, łącznie z wrzodami żołądka i dwunastnicy, wątroby, nadciśnienia, chorób serca, nerwic, przemiany materii leczy się skutecznie ziołami. Żeby leczyć ziołami trzeba je po prostu mieć i to zioła, które spełniają wymogi współczesnej fitoterapii, tzn. odpowiednio zebrane, wysuszone i przechowywane. Trudna dostępność szerokiej gamy ziół na rynku zmobilizowały mnie do założenia sklepu z ziołami i preparatami naturalnymi i ziołowymi.
Wyspecjalizowane nasze placówki oferują preparaty roślinne odpowiedniej jakości i służą fachową znajomością tematyki i radą.
U nas dostaniesz wszystkie zioła i preparaty, przebadane, posiadające pozwolenie i zarejestrowane oraz posiadające zezwolenia GIS , MZ lub opatentowane na terenie RP .
Co natchnęło mnie do prowadzenia tej działalności? Hmmm ..bezrobocie, rodzice ,wykształcenie-biolog, małżonek, pomoc innym…
W 1991 moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane. Zostałam bezrobotna,
Wiele lat wcześniej moi rodzice parzyli zioła a to na wątrobę, a to na wzmocnienie i uodpornienie organizmu, na przeziębienie, na kości i inne. Ba, jakie „cyrki” robił mój tata np. w naszej „FRANI”„prał” swoje nogi. Tak tak to był hydromasaż nóg. Mój tata był żywym przykładem skazanym na amputację nóg z powodu miażdżycy przez profesora białostockiej kliniki. A zmarł na inne schorzenie posiadając własne nogi w 20 lat po skierowaniu na amputację nóg. „niestety” zioła pił do końca swego życia.

Posiadam wykształcenie wyższe biologiczne oraz przeszkolenie w zakresie towaroznawstwa zielarskiego jak i ich zastosowania.Moi współpracownicy też posiadają odpowiednie przeszkolenie oraz wieloletnie doświadczenie. Ciągle wszyscy się doszkalamy i bierzemy udział w zjazdach, sympozjach i targach zielarskich a także wzbogacamy swoją wiedzę korzystając z fachowej literatury.

Będąc bezrobotna, musiałam szukać pracy. Po wielu namysłach wybór padł na „ziółka”. Tak wspólnie z mężem mającym taką małą żyłkę handlowca rozpoczęliśmy przygotowania.
W grudniu 1991 roku zaczęło się … i tak trwa do dziś pomoc ludziom potrzebującym zarówno zdrowym w profilaktyce jak cierpiącym na różne schorzenia.

Od 31 lat adres nasz jest niezmienny:

BIAŁYSTOK ul. H. ORDONÓWNY 1
(dawniej W. Wasilewskiej) tel/fax 085 6512206,


Następnego roku założyliśmy drugi punkt zielarski w Siemiatyczach
przy ul. Nadrzecznej 1.

Obecnie Siemiatycze ul. 11 Listopada 18 tel. 085 6560805

Pieniądz to mały ale przyjemność olbrzymia.
Z uwagi na ogólną dostępność ziół, preparatów ziołowych i naturalnych nieznajomość ich zastosowania, nierzetelna informacja, podrabianie produktów, jakość oferowanych preparatów ect. etc.na rynku oraz wieloletnie doświadczenie spowodowało, że musieliśmy się wyspecjalizować i ukierunkować w oferowaniu już sprawdzonych, wyselekcjonowanych preparatów ziołowych i naturalnych, ziół, mieszanek ziołowych firm i zielarzy renomowanych.
Dostępne są preparaty ziołowe i zioła tak uznanych w dziedzinie zielarstwa firm jak Herbapol LUBLIN, Herbapol KRAKÓW, Herbapol WROCŁAW, Herbapol POZNAŃ, Phytofarm KLĘKA, oraz lokalnych producentów ziół i herbatek ziołowych: „Dary Natury” z KORYCIN i „RUNO” z Hajnówki .
Obecnie jesteśmy dystrybutorami regionalnymi preparatów VitaBiosa i Reishi  (grzybek nieśmiertelności), Neera i innych.
Nie myślcie jednak Państwo, iż ziołolecznictwo albo używając bardziej naukowego pojęcia farmakognozja, nie jest nauką nowoczesną i rozwijającą się.

Farmakognozja poznała prawie 2500 roślin leczniczych, z czego w naszym kraju rośnie około 400 a w praktyce wykorzystuje się około 200 gatunków. Wprawdzie wielu zwolenników naturalnych leków korzysta z historii i przekazów ludowych lecz dzisiejsza wiedza pozwala odróżnić legendy od prawdy o niektórych ziołach. Okazuje się, że najbardziej bezcennymi dla naszego zdrowia są często najbardziej popularne, powszechnie nas otaczające rośliny. Myślę tu przede wszystkim o pospolitej pokrzywie, stosowanej w połączeniu z innymi ziołami na bardzo wiele schorzeń, takich jak anemia, wycieńczenie organizmu, cukrzyca. Inne cudowne zioła to pietruszka, czarna jagoda, dzika róża, czosnek.
Zaletą leków roślinnych są przede wszystkim:
ich „przyjazność” bądź „kompatybilność” z naszym organizmem, zawierają one bowiem związki organiczne, do których nasz organizm jest przyzwyczajony od wielu tysięcy lat,
ich zespołowe ( synergistyczne ) działanie, poprzez wieloraką zawartość substancji czynnych nawzajem potęgujących swoją aktywność,
zawierają one witaminy, związki mineralne, garbniki, oleje eteryczne i wiele innych składników niezbędnych do normalnego funkcjonowania naszego organizmu,
Przy stosowaniu ziół na ogół nie zachodzi obawa ich przedawkowania.
Zioła stosowane zespołowo w tzw. mieszankach potrafią nie tylko leczyć cały szereg schorzeń, lecz regenerują cały organizm, zasilając go w niezbędne składniki odżywcze, regulując florę bakteryjną jelit, czyszczą krew, gruczoły dokrewne, a przede wszystkim wątrobę, wzmacniają nasz system nerwowy i trawienny,
Zioła i leki ziołowe mogą być alternatywą dla środków farmakologicznych o działaniu np. antybiotycznym, przeciwzapalnym nie powodując typowych dla leków farmakologicznych działań ubocznych.

Podstawową filozofię ziołolecznictwa w naszym sklepie, oparliśmy na nauce wybitnego mistrza ziołolecznictwa, łączącego paranormalne zdolności, wiedzę i wieloletnie doświadczenie, franciszkanina ojca Andrzeja Klimuszko oraz o. Bonifratów, prof. Ożarowskiego, o. Szeligi, o. Grzegorza Sroki.
Również za nimi przyjęliśmy zasady stosowania ziół. U nas kupione zioła gwarantują Państwu, iż były fachowo zbierane, suszone i przechowywane a nasza fachowość zapewnia, iż każdy otrzyma odpowiednią mieszankę ziołową do choroby czy problemu.

Trudna dostępność szerokiej gamy ziół w aptekach, a od ponad trzech dekad zbieramy doświadczenie zaczynające się w 1991 roku, szeroka i głęboka wiedza z zakresu fitoterapii i farmakognozji, pozwalają nam zaprosić wszystkich – którym nie jest obojętne zdrowie, dobre samopoczucie i kondycja – do „powrotu do ziół”